طیف سنجی غربگرایان در خصوص تصاحب صندلی شهرداری تهران

نام نویسنده: نورالدین حداد

با مشخص شدن آرایش نهایی اعضاء شورای شهر تهران ، در میان نیروهای فعال جبهه غربگرا چالش های مهمی به وجود آمده است.

با مشخص شدن  آرایش نهایی اعضاء شورای شهر تهران ، در میان  نیروهای فعال جبهه غربگرا چالش های مهمی به وجود آمده است. استیصال تصمیم و ترس از تکرار تاریخ [شورای اول] و از دست دادن مجدد اعتماد مردم به فعالان این جریان باعث شده است که نزاع داخلی خاموشی طی هفته های اخیر صورت گیرد. طیف شناسی این نزاع شامل موارد زیر است:

  • طیف کارگزاران سازندگی: وجود ۴ عضو وامدار به این جریان در میان لیست نهایی و همچنین تاثیر گذاری شدید حسین مرعشی در شورای سیاستگذاری اصلاحات و سرلیستی محسن هاشمی، نگاه ها را نسبت به انتخاب شهردار کارگزارانی معطوف سازد. تکنوکرات ترین نیروهای غربگرا کارگزاران سازندگی هستند که امروز به واسطه همین تکنوکراسی عمیق سعی بر تصاحب کامل شهرداری تهران را دارند.
  • نزدیکان محمد رضا عارف: این طیف شامل ۴ – ۵ نفر از اعضای جدید شورا را شامل می شوند بر اساس هجمه های پیش آمده علیه تصمیمات عارف در شورای سیاست گذاری غربگرایان پیش بینی می گردد که عارف و نزدیکان این جریان با طیف سوم به ائتلاف نهایی برسند.
  • حزب اتحاد ملت (جبهه مشارکت سابق): با توجه به مدیریت افکار بدنه ی اصلاحات توسط کارتل رسانه ای اتحاد ملت و همچنین تلقی اینکه اغلب نظریه پردازان جبهه غربگرا خواستگاه در نیروهای ما بعد سال ۷۶ و بالاخص جبهه مشارکت دارند. حزب اتحاد ملت قدرت فراکسیونی جدی برای تعیین شهردار آتی دارد و رقیب اصلی کارگزارانی ها محسوب می‌گردد.

دو نکته:

  • رسانه های جبهه غربگرا به همراه توئیت های فعالان تاثیرگذار آن ها ، در حال «تست زدن» نام هایی چون مهر علیزاده ، صفایی فراهانی ، حجتی ، حناچی و . .  اشخاصی هستند
  • کارتل رسانه ای غربگرایان (نیروهای چپ) با تمرکز چند روز اخیرشان بر هر یک از کاندیداهای خود دو هدف عمده را دنبال می کنند نخست: بازخورد نام اشخاص در میان افکار عمومی و موج سازی و دوم ؛ بررسی وضعیت مقابله به مثل طیف کارگزاران در خصوص ورود به عرصه ی رقابت غیر خاموش.

با توجه به تمامی اطلاعات رصد و تحلیل شده ، جبهه غربگرا قطعاً از سه  نقشه ی راه زیر تبعیت خواهد کرد:

  • کد «شخصیت ملی» باید «شهردار شود» را می توان به شخص اسحاق جهانگیری تعمیم داد. دست خالی جبهه غربگرا در مدیریت شهری و کار جهادی باعث شده است که آن ها از اسحاق جهانگیری به دو دلیل استفاده نمایند. نخست ایجاد پدافند سیاسی در برابر تیم شهرداری سابق و استفاده مکرر از ادبیات ضد قالیبافانه و دوم تقویت بدنه ی رأی کلان شهر تهران در انتخابات ۱۳۹۸ و ۱۴۰۰
  • رسانه های متوسل به تفکر مرحوم هاشمی رفسنجانی نیز در مقالات و مصاحبه های بلند بالا انتخاب عضوی از شورا به جهت پست شهرداری تهران را اشتباه می دانند(محسن هاشمی). این وضعیت را می تواند با بررسی راهبرد نهایی کارگزاران تفسیر کرد؛ نمایش بازی در زمین اتحاد ملت و گمراه ساختن اذهان عمومی برای معرفی کاندیدایی که غیرشورایی ولی کارگزارانی است (مرعشی یا حتی حمید میرزاده و  . . .) و حفظ محسن هاشمی ِ رای بالا برای کنترل تصمیمات داخلی شورای شهر تهران است.
  • نقشه راه سوم جبهه غربگرا ، ائتلاف نیروهای نزدیک به عارف و جبهه مشارکت سابق [اتحاد ملت] برای معرفی شهردار در دو حالت سیاسی و نیمه سیاسی است. در این نقشه آن ها قطعاً با نام درشت، کهنه کار و مورد وثوق محمد خاتمی (مدیران دولت اصلاحات) جلو خواهند آمد تا در صورت عدم تمایل شورا و یا فشار جبهه انقلاب ، جایگزین ِ نیروی تندرو و سیاسی خود ( به طور مثال صفایی فراهانی) افراد معتدل تری چون مهرعلیزاده ، حجتی و امثالهم نمایند.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *