شمشیر داموکلس و آمریکای همیشه خوب

نام نویسنده: سعید درویشی

تیتر امروز یک روزنامه معروف جبهه غربگرا با عنوان " دنیا چشم به راه ملاقات احتمالی ظریف-تیلرسون" را باید مهم ترین نشانه گفتمانی در تحلیل دسته مهمی از کنشگران مرئی و نامرئی در جبهه غربگرا دانست

تیتر امروز یک روزنامه معروف جبهه غربگرا با عنوان ” دنیا چشم به راه ملاقات احتمالی ظریف-تیلرسون” را باید مهم ترین نشانه گفتمانی در تحلیل دسته مهمی از کنشگران مرئی و نامرئی در جبهه غربگرا دانست که همیشه به ساختار شکنی و شاذ بودن شهره اند. این دسته را باید مغز متفکر جبهه رسانه ای سازمان نفوذ دانست که توانسته است به صورت گسترده افکار عمومی را مدیریت کند. طیفی که توانسته همگام با مأموریت خود سیاست های متفاوتی در پیش بگیرد، از تبلیغ ایده دلار هزار تومانی حاصل از برجام تا ذوق زدگی برای دیدار روحانی- اوباما. بنابراین باید این سوال را پرسید چگونه روزنامه ای که ترامپ را رئیس جمهور دلخواه جبهه انقلاب معرفی می کرد الان به دنبال بستر سازی اجتماعی برای توجیه رابطه با دولت ترامپ است؟ برای پاسخ به این سوال باید موارد زیر را در نظر گرفت:

  • سازمان رسانه ای شبکه همکار غرب در داخل کشور با دادن آدرس های غلط به افکار عمومی می کوشد نظام را مقصر مشکلات اقتصادی جلوه داده و با بزک کردن آمریکا، کلید حل مشکلات را در تعامل گسترده با غرب نشان دهد. این سازمان رسانه ای در پهنه گسترده ای از رسانه های داخلی و خارجی و از توییتر تا نشر مکتوب فعال است و البته می توان مدیران سازمان را در لندن، تل آویو یا تهران جستجو نمود. برخی عناصر شاخص آن در فتنه_۸۸ سوختند و برخی دیگر در ارتباط با کانال های تلگرامی بدنام، رسوا شدند. آنها که سوختند مأموریت هایشان در داخل پایان یافته بود مانند مجتبی واحدی هتاک که روزگاری از لندن روزنامه ای معروف در تهران را اداره می کرد. اما عده دیگری سفید یا خاکستری ماندند! امروز چه کسانی چه رسانه هایی را از پایتخت های محورغربی-عبری-عربی اداره می کنند؟ برای یافتن شان باید به دنبال نشانه های مأموریت مشترک شان بود؛ مأموریت بزک آمریکا.
  • انحراف افکار عمومی را باید مهم ترین کارکرد این رسانه ها دانست. هرگاه یک مسئله حیاتی برای کشور در حال وقوع است این رسانه ها با جنجال آفرینی بر سر موضوعات کم ارزش عملاً افکار عمومی را فریب داده و در سکوت خبری به جبهه غربگرا برای پیشبرد اهداف خود کمک میکند. ورود زنان به ورزشگاه ها، حمایت از حقوق سگ ها، کمپین حمایت از یوز ایرانی، حریم شخصی در اتومبیل و مسائلی از این دست همگی مفری برای جبهه غربگرا بوده اند. در حالیکه همزمان با هرکدام از این جنجال ها یک مسأله بسیار مهم ملی در حال رخ دادن بود.
  • نکته مهم اما این است که در نگاه این جریان مشکوک همیشه جمهوری اسلامی و مردم مقصر هستند و باید مطابق میل آمریکا رفتار کرد. اینکه آمریکا همیشه خوب است و ما باید تعامل گرا باشیم را باید مهم ترین دال گفتمانی این غرب زدگان دانست.

بنظر می رسد این تیتر را باید نقطه آغاز یک مأموریت جدید برای بزک کردن دوباره آمریکا توسط جبهه رسانه ای سازمان نفوذ دانست. ترامپ دیوانه، غیر منتظره بودن اقدامات آمریکا و در نهایت اختلاف در هیئت حاکمه آمریکا سه گزاره ای خواهد بود که در روزهای آینده بسیار خواهیم شنید. در این پروژه، شمشیر داموکلس در دستان ترامپ قرار دارد و بهتر است جمهوری اسلامی برای نجات خود با این دیوانه قدرتمند مذاکره کند. بنابراین باید از هم اکنون به دنبال دیدار ظریف – تیلرسون و امتیاز دادن بود تا بتوانیم از خشم آمریکای ترامپ در امان بماینم. باید دید سازمان نفوذ برای عینی سازی این تهدید برای افکار عمومی در روزهای آینده چه برنامه ای دارد؟

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *