سرخوردگی غربگرایان از نابودی داعش

نام نویسنده: ابوالفضل صفری

تحقق وعده صادق سردار سلیمانی برای نابودی داعش موجب ناکام ماندن توطئه‏‌‌های محور غربی-عبری-عربی برای تجزیه کشورهای منطقه، ناامن سازی محیط پیرامونی ایران، ایجاد جنگ‏‌‌های گسترده و طولانی مدت مذهبی و تحدید محور مقاومت شد.

تحقق وعده صادق سردار سلیمانی برای نابودی داعش موجب ناکام ماندن توطئه‏‌‌های محور غربی-عبری-عربی برای تجزیه کشورهای منطقه، ناامن سازی محیط پیرامونی ایران، ایجاد جنگ‏‌‌های گسترده و طولانی مدت مذهبی و تحدید محور مقاومت شد. لذا پیروزی‏‌‌های اخیر مقاومت در آزاد سازی شهرهای الراوه و البوکمال در عراق و سوریه بسیار بزرگ بوده و شایسته تقدیر است. اما طی روزهای اخیر غربگرایان با بی تفاوتی از کنار این پیروزی بزرگ عبور کرده و معاندان نیز با برجسته سازی اخبار شهادت چند تن از نیروهای مدافع حرم، کوشیده‏‌اند خبر نابودی داعش را سانسور نمایند. این جریان ها به صورت هماهنگ و با سانسور خبر مرگ داعش، تهدیدات سعودی‏‌ها علیه ایران را ضریب می دهند.

پیروزی مقاومت در منطقه و محو داعش به دلایل ذیل خوشایند غربگرایان نیست:

  • غربگرایان راهبرد مقاومت در منطقه را هزینه زا و ناکارآمد جلوه می دهند اما این راهبرد در عمل توانست ضمن نابودی تهدیدات فوری در محیط پیرامونی ایران، مانع از تجزیه کشورهای منطقه شده و برای نخستین بار امکان دسترسی ایران به مدیترانه از طریق یک کریدور زمینی را فراهم کند. کریدوری که منافع اقتصادی و سیاسی بی شماری برای ایران و دیگر کشورهای منطقه به همراه خواهد داشت.
  • روشن شدن ابعاد گسترده پیروزی مقاومت برای افکارعمومی موجب اعتبار زدایی از غربگرایان می شود. مقاومت با تکیه بر توان خود و در مقابل ائتلاف غربی مدعی جنگ با داعش، موفق به نابود کردن این سازمان نظامی شد اما غربگرایان با تکیه بر ایده توسعه وابسته گرا و با چشم دوختن به دستان غربی ها موفق به کسب دستاوردی نشده اند.
  • دیده شدن پیروزی بزرگ مقاومت در منطقه، از تهدیدهای محور غربی-عبری-عربی علیه ایران اعتبار زدایی می نماید. زیرا این محور با تمام توان در قالب فتنه تکفیری ها مقابل محور مقاومت قرار گرفت اما شکست خورد. عدم وجود تهدید جدی و قریب الوقوع علیه ایران به معنای بی فایده بودن پروژه ایجاد انگاره دوگانه جنگ_صلح است.
  • واقعیت اقتدار بی سابقه مقاومت در منطقه، هزینه ی تحرکات برای وادار نمودن نظام به عقب نشینی و انعقاد برجام منطقه ای را افزایش می دهد.
  • غربگرایان برای تحقق برجام موشکی، بزرگنمایی تهدیدات سعودی ها علیه کشور را در دستورکار دارند. تصویر دلخواه غربگرایان از ایران تصویر کشوری محاصره شده و شکست خورده است. حال آن که محو داعش به معنای شکست محاصره ایران، گسترش نفوذ و اقتدار منطقه ای کشور و تضعیف توان سعودی ها برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران است.

پروژه بزرگ نظامی داعش که با لطف الهی، پیش از موعد، از کالبد محور غربی-عبری-عربی بیرون آمد، به برکت راهبری هوشمندانه امام خامنه ای و ایثار فرزندان انقلاب به پایان رسید. غربگرایان از پایان داعش راضی نبوده و اگر روزگاری به بهانه تعامل با غرب برای مبارزه با داعش به دنبال برجام منطقه ای بودند، امروز با معتبر جلوه دادن تهدیدات سعودی ها علیه ایران به دنبال برجام های منطقه ای و موشکی هستند. در واقع غربگرایان با زیر پا گذاشتن امنیت ملی و منافع کشور، شرط لازم برای عملیاتی شدن پروژه هایشان را در تهدید یا جنگ تعریف نموده و از محو داعش سرخورده شده اند.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *