سازمان رسانه ای هوشمند، برگ برنده ضد انقلاب

نام نویسنده: ابوالفضل صفری

اعتراضات خلاف شرع و قانون عده ی معدودی از حاضران به حسن روحانی در راهپیمایی روز قدس (2 تیرماه 1396) موجب شد تا جریان های سیاسی به فراخور سوگیری هایشان، این اعتراضات را سازماندهی شده از سوی جریان مقابل نشان دهند.

اعتراضات خلاف شرع و قانون عده ی معدودی از حاضران به حسن روحانی در راهپیمایی روز قدس (۲ تیرماه ۱۳۹۶) موجب شد تا جریان های سیاسی به فراخور سوگیری هایشان، این اعتراضات را سازماندهی شده از سوی جریان مقابل نشان دهند. هنوز مستندی درباره سازماندهی شدن این اعتراضات محدود، منتشر نشده است. اما در اعتراض به این اعتراضات می توان رد یک سازمان رسانه ای عظیم را مشاهده نمود. در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶، رسانه های فارسی زبان نظام سلطه، ضدانقلاب، نفاق، تکفیری، شیعه انگلیسی، فتنه و اصلاح طلب در یک جبهه رسانه ای مشترک، هجمه های گسترده ای علیه کاندیداهای جبهه انقلاب انجام داده و با تمام قدرت خط تخریب ایشان را پی گرفتند. به نظر می رسید، با پایان انتخابات ریاست جمهوری، این روند متوقف شود، اما این روند با شیفت از کاندیداهای جبهه انقلاب به نظام، با شدت بیشتری ادامه یافت. مواضع رادیکال حسن روحانی موجب گسترش عمق، دامنه و شدت روند رسانه ای فوق شد. روند رسانه ای مذکور با تکرار شدن مواضع رادیکال حسن روحانی، در اوج ماند و برخی مواقع که او موضع نگرفت، بازیگران فعال، به بهانه های مختلف به روند اوج داده و حسن روحانی را نیز با خود همراه نمودند.

روند مذکور به دنبال چیست؟ القای حاکمیت دوگانه در کشور، ناکارآمد و ضدمردمی جلوه دادن نظام و نهادهای انقلابی، مشروعیت زدایی از نظام، بی ثبات سازی و در نهایت تغییر ساختار نظام. با مرور مواضع و خواسته های عناصر ضدانقلاب و اصلاح طلب طی یک سال اخیر، این موارد قابل مشاهده است. اصلاح طلبان یکی از بازیگران فعال در روند فوق هستند. اما برخی تحلیل گران انقلابی، به اشتباه، مواضع خنثای برخی اصلاح طلبان را تکریم می نمایند. واقعیت را باید در خروجی فعالیت اصلاح طلبان دید؛ عناصر اصلاح طلب، از میدان داران هجمه رسانه ای علیه نظام طی یک ماه اخیرهستند. شبکه سازی های گسترده آنان در حوزه دانشجویی، جوانان و زنان و همراهی با برنامه های طراحی شده ضدانقلاب در این حوزه ها، به خوبی نشان دهنده نقش اصلاح طلبان در راهبرد نهایی غرب علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است.آیا با وجود این روند می توان ادعای برخی تحلیل گران درباره تاکتیکی بودن مواضع رادیکال روحانی را پذیرفت؟ با قاطعیت می توان گفت خیر. مطالعه رفتار و مواضع حسن روحانی طی ماه های اخیر خط بطلانی بر این تحلیل ها می کشد. روند تحولات در داخل و منطقه بسیار سریع و گسترده شده است. نشانه ها خبر از تحولات بزرگ می دهند. روند شدت گرفته هجمه های رسانه ای غربگرایان یکی از این نشانه هاست. ملی مذهبی ها برای این تحولات، راهبرد جنبش سازی و استفاده از فشار اجتماعی را تجویز نموده اند. راهبردی که جبهه غربگرا با تمام توان به دنبال تحقق آن است. آنچه تحولات بزرگ را به وجود خواهد آورد، بی ثباتی سیاسی در کشور است.

بی ثباتی سیاسی حاصل رادیکالیسم، اپوزیسیون شدن دولت، هجمه مستمر به نظام و نهادهای انقلابی، حاکمیت دوگانه، ایجاد دوقطبی سازی های اجتماعی و فعال نمودن شکاف های قومیتی و مذهبی در کشور است. بی ثبات سازی باید منجر به ایجاد خلاء قدرت در کشور شود. هم افزایی بی ثباتی سیاسی با بحران های اقتصادی و اجتماعی، هدف نهایی ضدانقلاب و به صورت خاص راهبرد ملی مذهبی ها برای تحقق تغییر ساختار نظام است.میدانی شدنِ رادیکالیسمِ رفتاری غربگرایان زودتر از آنچه که تصور می شود، اتفاق خواهد افتاد. سازمان رسانه ای غربگرایان، می خواهد با غرق نمودن افکارعمومی، خیابان ها را نیز به اشغال خود درآورد.

نتیجه :

برای مقابله با حرکت غربگرایان به سمت تغییر ساختار نظام، باید سازمان رسانه ای آنها را مختل نمود. همچنین از ایجاد هرگونه دو قطبی اجتماعی جلوگیری و با تبیین عقلانی و منطقی مسائل، به مقابله با رادیکالیسم غربگرایان برخاست.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *