رصد رسانه ای هوشمند (۱)

نام نویسنده:

بعد از سخنرانی امام خامنه ای (حفظه الله) در 27 بهمن ماه 1395 و اشاره معظم له به طرح مسئله آشتی ملی از سوی برخی افراد، چهره های شاخص اصلاحات تلاش کردند ضمن تکرار ادعاهای سابق خود عنوان «آشتی ملی» را با «گفتگوی ملی»، «همبستگی ملی» و عنوان های مشابه جایگزین کنند.

تغییر نام بازی آشتی ملی به گفتگوی ملی

بعد از سخنرانی امام خامنه ای (حفظه الله) در ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۵ و اشاره معظم له به طرح مسئله آشتی ملی از سوی برخی افراد، چهره های شاخص اصلاحات تلاش کردند ضمن تکرار ادعاهای سابق خود عنوان «آشتی ملی» را با «گفتگوی ملی»، «همبستگی ملی» و عنوان های مشابه جایگزین کنند.

با تغییر عنوان مسئله، اصل مسئله تغییر نکرده است. زیرا:

  1. آشتی ملی پیش از انتخاب ترامپ و انتخابات مجالس خبرگان و شورای اسلامی در سال ۱۳۹۴ با عنوان برجام داخلی از سوی جریان های تعامل گرا در داخل کشور مطرح شد. بعد از فوت مرحوم هاشمی رفسنجانی به آشتی ملی تغییر نام داد و با سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان آن از سوی طراحان به گفتگوی ملی تغییر یافت. بنابراین آشتی ملی یا گفتگوی ملی را باید فارغ ازادعاهای روزهای اخیر اصلاح طلبان دید.
  2. مبنای طرح آشتی ملی ادعای وجود بحران های متعدد در کشور، از هم گسیختگی انسجام اجتماعی، فقدان اعتماد عمومی به نظام و احتمال بالای حمله نظامی آمریکا به ایران است که همین ادعاها درباره ضرورت گفتگوی ملی نیز مطرح می شود.
  3. هدف از طرح آشتی ملی تغییر افکار عمومی از مسائل اصلی کشور به مسائل سیاسی و ساختن دو قطبی های سیاسی برای بهره برداری اصلاح طلبان و حامیان دولت در انتخابات ۱۳۹۶ است. این مسئله به صراحت توسط دوستان ملی مذهبی اصلاح طلبان بیان شده است، گفتگوی ملی هم همین هدف را دارد.
  4. مطرح کنندگان آشتی ملی حاضر به پذیرفتن شرط رهبر معظم انقلاب اسلامی مبتنی بر توبه و عذرخواهی از ادعای تقلب و اردوکشی های خیابانی در فتنه ۸۸ نشده اند.
  5. در حالی که تعداد قابل توجهی از اصلاح طلبان منصوب رهبرمعظم انقلاب اسلامی در نهادهای مختلف هستند و معظم له بدون استثنا به همه جریان های سیاسی خودی نظر یکسان و مساعد دارند، طرح مسائلی مانند ارتباط مستقیم و بیشتر با رهبر معظم انقلاب اسلامی از تریبون های عمومی مانند تریبون مجلس یک فریبکاری بزرگ و نشانه عدم صداقت افرادی است که مدعی تلاش برای آشتی ملی یا گفتگوی ملی هستند.

دو قطبی سازی های کاذب سیاسی و اجتماعی در کشور، انحراف افکار عمومی از شکست ایده  تعامل گرایی، القای وجود دوگانه مردم-مردم و مردم-حاکمیت در کشور و بحرانی نشان دادن وضعیت جمهوری اسلامی همچنان در دستور کار جریان های داخلی غیر همسو و معاند با انقلاب اسلامی است.

در نتیجه:

مسئله اصلی جریان انقلابی باید پیگیری گلایه های واقعی مردم و برنامه ریزی برای پاسخگویی و حل آنان باشد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *