دولت خسته است؛ داد نزنید!

نام نویسنده: حسام منصوری

انتشار فیلم برخورد زننده وزیر بهداشت با فرماندار شهرستان بدره در استان ایلام در پی انتقاد از وضعیت بسیار بد امدادی این شهرستان را می توان از چند جنبه بررسی کرد

انتشار فیلم برخورد زننده وزیر بهداشت با فرماندار شهرستان بدره در استان ایلام در پی انتقاد از وضعیت بسیار بد امدادی این شهرستان را می توان از چند جنبه بررسی کرد:

  1. برخورد همراه با فحاشی و تهدید به برکناری منتقدی که از قضا از مدیران خود دولت است را باید شیوع اشرافیت افسار گسیخته دانست، اشرافیتی که حیات و ممات دیگران را هم جزو اختیارات خود می داند!
  2. عدم تحمل یک نقد مدیریتی توسط وزیر میلیاردر، بیانگر شیوع رفتار ارباب مآبانه رئیس جمهور به سطوح پایین تر است؛ منکوب کردن منتقد با هر روش و لفظی!
  3. اما نکته مهم جای دیگریست. وزیر میلیاردر، خسته از کار است. خسته از سختی های خدمت به مردم. خسته از سفر به مناطق محروم و شنیدن درد مردم، آن هم در استانی که فقر و محرومیت در جای جای آن هویداست. اعضای کابینه فرتوت، سالمند و اشرافی یازدهم به اندازه ای خسته هستند که حتی مراقب رفتارهای پیش از انتخابات نیز نیستند و صریحاً چهره اشرافی و خسته خود را نشان می دهند!

یادمان نرود چندی پیش هم یک وزیر اشرافی دیگر، بر سر ملت منت گذاشته بود که من ۶ ماه است به خاطر مشغله زیاد به ویلای خود نرفته ام! یا وزیر دیگری گفت ما کسب و کار خود را ول کردیم و آمدیم وزیر شدیم!

مردم در دید جریان اشرافی تنها وسیله ای برای بزک کردن انتخابات هستند، وگرنه وزیر بهداشت خطاب به شخص فرماندار نمی گفت:« تو نماینده مردمی یا نماینده دولت؟».

پ.ن: به گفته وزیر ارتباطات، ۳۰% کابینه یک ماه برای رفع مشکلات بازی Clash of clans به صورت شبانه روزی تلاش کردند!!!

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *