درباره ما

بسمه تعالی

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی):

ما به مسائل جهانی و مسائل منطقه‌ای و از جمله مسائل کشورمان، باید نگاه کلان و جامع داشته باشیم؛ این نگاه کلان، به ما معرفت و بصیرتی را عطا می‌کند که اولاً موقعیت خودمان را، جایگاه خودمان را، ایستگاه خودمان را در وضع کنونی بازیابی کنیم و بفهمیم در چه وضعی قرار داریم؛ بعد هم به ما تعلیم می‌دهد که برای آینده چه باید بکنیم. (۱۳۹۳/۰۶/۱۳ بیانات در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری)

فراگفتمان انقلاب اسلامی منبع اصلی هویتی و عملکردی جبهه انقلاب اسلامی بوده و در هر دوره‌ای به فراخور مقتضیات زمانه جلوه‌ای از آن متجلی گشته و به بازتولید رسیده است. اصول اساسی فراگفتمان انقلاب اسلامی همواره ثابت است و منبع اصلی آن هم مکتب امام خمینی (ره) و اندیشه‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به‌عنوان امامین انقلاب اسلامی است که خود تلألؤ و جلوه اسلام ناب محمدی در دوره حاضر به شمار می‌رود.

نیاز به فهم عمیق و دقیق از مبانی اندیشه و مکتب انقلاب اسلامی و بازتولید نوبه نو گفتمان کلان آن و نیز شناخت جبهه گسترده تنازع گفتمان انقلاب اسلامی و گفتمان‌های رقیب جمعی از فرزندان انقلاب اسلامی را بر آن داشت تا در یک جهاد فکری و گفتمانی جمعی، در جهت رسالت انقلابی خویش در این عرصه حساس و راهبردی بکوشند.

اندیشگاه آفاق انقلاب اسلامی به‌عنوان یکی از سنگرهای فکری دفاع از انقلاب اسلامی بر آن است تا رسالت خویش را در جهت تثبیت مسیر حرکت به سمت تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی به‌نحو احسن تحقق بخشد و در این مسیر در زمینه تربیت و ارتقای سرمایه‌ی انسانی گفتمانی و پژوهشی تراز انقلاب اسلامی احساس مسئولیت می‌کند.

به امید آنکه این حرکت مرضی رضای ذات باری‌تعالی و مورد دعای خیر حضرت ولی‌عصر (ارواحنافداه) قرار گیرد.

ان‌شاءالله