حقایقی که غربگرایان درباره استقلال کردستان پنهان می سازند

نام نویسنده: ابوالفضل صفری

طی روزهای اخیر غربگرایان توجیه رفراندوم استقلال در اقلیم کردستان را در دستور کار خود قرار داده اند.

طی روزهای اخیر غربگرایان توجیه رفراندوم استقلال در اقلیم کردستان را در دستور کار خود قرار داده اند. غربگرایان با قلب واقعیت ها می کوشند حقایق را از افکارعمومی پنهان سازند. غربگرایان مسئله ی رفراندوم استقلال اقلیم کردستان را بسیار ساده و نازل می نمایند. آنها با تحلیل موضوع در خلاء مدعی می شوند این رفراندوم فقط خواسته ی قلبی مردم کرد در عراق است؛ بنابراین باید به آن احترام گذاشت! فقط غربگرایان می توانند پیشینیه ی این مسئله، سناریوهای اندیشکده ها و دولت های غربی برای تجزیه ی عراق، دخالت محورغربی-عبری-عربی در این مسئله، مسائل موجود در محیط پیرامونی، وضعیت منطقه و عواقب تجزیه ی عراق را در جمله ی «دلشان می خواهد» خلاصه نمایند! غربگرایان در دفاع از رفراندوم به اهمیت دموکراسی متوسل می شوند، اما نمی گویند رفراندوم مولود فشار غیرقانونی سیستمی است که از سال ۲۰۱۵ با زور سرنیزه پارلمان کردستان را تعطیل نموده و رئیس آن بیش از یک دهه به صورت غیرقانونی بر کرسی ریاست اقلیم تکیه زده است! غربگرایان کردستان عراق را «ایران دوم» می نامند و ادعا می نمایند که استقلال اقلیم کردستان هیچگونه تهدیدی برای امنیت ملی ایران نخواهد داشت! این در حالی است که گروهک های مسلح ضدانقلاب آزادانه در اقلیم فعال بوده و بارزانی هیچگاه مانع از حملات تروریستی گروهک های ضد انقلاب  به خاک ایران نشده است. گروهک های ضدانقلاب همواره از امکانات دولت اقلیم استفاده نموده اند و هرگاه ایران درصدد مقابله با آنها برآمده، دولت بارزانی حاشیه سازی نموده است. اما بارزانی در جنگ با گروه های کرد ترکیه ای همواره پیشقدم بوده و از لشگر کشی های دولت ترکیه به اقلیم کردستان حمایت کرده است. آیا اعلان جنگ مسلحانه حزب دموکرات علیه ایران در سال گذشته بدون حمایت بارزانی امکانپذیر بود؟ نکته قابل تأمل آنکه همزمان با ادعاهای غربگرایان در روزنامه های اصلاح طلب در تهران، گروهک های مسلح ضد انقلاب غرق در سلاح های اهدایی غرب به دستور بارزانی روانه ی کرکوک می شوند تا قلمروی بیشتری برای خاندان بارزانی به چنگ آورند. شبیه اقدام صدام که از منافقین در کشتار نیم میلیون شیعه در جریان انتفاضه شعبانیه استفاده نمود.  ادعا می شود که مردم کرد به دلیل رنج و سختی تحمیل شده از سوی حزب بعث باید کشوری مستقل تشکیل دهند. اما نمی گویند بارزانی ها برای گسترش قلمروی نفوذشان در برابر جبهه میهنی کردستان در سال ۱۹۹۶ از صدام (عامل کشتار و رنج مردم کرد) کمک خواستند و صدام هم با سخاوتمندی ۳۰ هزار نیروی مسلح به کردستان گسیل داشت تا در کنار تفنگچی های بارزانی خون بیشتری از مردم کُرد به زمین بریزند.

غربگرایان نمی گویند چگونه می توان دولتی که بارزانی ها در رأس آن قرار دارند را دوست نامید؟ بارزانی ها برای منافع شان هر روز متحدی اختیار نموده و از ننگ همنشینی با هیچ جنایتکاری ترسی ندارند. هر چند که بزرگترین ننگ برای آنها اتحاد استراتژیک و پنهان با رژیم صهیونیستی است. عجیب نیست که در سنجار می گویند آمریکا و اسرائیل به مسعود گفتند برو و به داعش گفتند بیا و بعد به داعش گفتند برو و به مسعود گفتند بیا! استقلال اقلیم پایان یک مسئله است یا آغاز مسئله های جدید؟ نگاهی به نقشه عراق و مناطقی که بارزانی ادعای مالکیت بر آنها را می نماید به وضوح نشان می دهد که استقلال کردستان آغاز زنجیره ای از مسائل پیچیده است. غربگرایان در حالی از حقوق بشر و انسانیت می گویند که حاضر نیستند سابقه دولت بارزانی را در برخورد با اقلیت ها مرور نمایند. چگونه می توان از عملیات های «آسایش» برای پاکسازی قومیتی به راحتی صرف نظر نمود؟ دولت بارزانی را غربگرایان دولتی ثروتمند می نامند اما نمی گویند اگر دولت بارزانی ثروتمند است و کردستان عراق قرار است کشوری ثروتمند و با سطح رفاه بالا باشد، چگونه مدعی تبعیض دولت عراق نسبت به اقلیم کردستان می شوند؟

غربگرایان در حالی که برای ایران و ایرانی استقلال را سم جلوه می دهند از استقلال کردستان با توجیهات عجیب حمایت می نمایند! البته غربگرایان در حمایت از تجزیه طلبی سابقه زیادی دارند. همین غربگرایان در سال ۱۳۵۸ و در اوج جنگ کردستان در حمایت از دموکرات و کومله، علیه پاسداران انقلاب می نوشتند. توطئه ی تجزیه ی کردستان که ناکام ماند، روانه انگلستان شدند تا به ادامه ی تحصیل مشغول شوند.غرب آسیا از جنگ خسته است. اما محور غربی-عبری-عربی می کوشد شکست در تغییر هندسه ی منطقه را با برگ های بارزانی در عراق و نیروهای دموکراتیک کرد در سوریه جبران نماید. در این میان واضح است که شبکه همکار غرب در داخل کشور به دنبال توجیه نقشه و بازی غرب است.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *