حسن روحانی با شکست چه خواهد کرد!؟

نام نویسنده: ابوالفضل صفری

روند افزایش آرای منفی حسن روحانی و گسترش اقبال عمومی نسبت به نامزدهای جبهه انقلاب، دو دوره‌ای شدن انتخابات ریاست جمهوری 1396 را تقریباً قطعی نموده است.

روند افزایش آرای منفی حسن روحانی و گسترش اقبال عمومی نسبت به نامزدهای جبهه انقلاب، دو دوره‌ای شدن انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ را تقریباً قطعی نموده است. به نظر می‌رسد به شرط رخ ندادن رویدادهای شگفت انگیز، انتخابات دو دوره ای شده و با شکسته شدن تابو ریاست جمهوری ۸ ساله، شکست روحانی محتمل ترین نتیجه انتخابات خواهد بود. آیا حسن روحانی و جبهه غربگرایان شکست در انتخابات را خواهند پذیرفت؟

پیش از پاسخ به پرسش فوق، مرور گزاره های ذیل ضروری است:

  • علی مطهری و دیگر چهره های همسو با شبکه همکار غرب در داخل کشور، از زمستان ۱۳۹۵، ادعاهایی درباره مهندسی شدن انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴ و دخالت برخی نهادها در آن انتخابات را مطرح نمودند. انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴ توسط دولت اصلاحات برگزار شد، انتخابات فوق دو دوره ای گردید و کاندیدای غربگرایان شکست خورد. غربگرایان همواره ادعا می کنند که شکست آنان به خاطر مهندسی انتخابات توسط برخی نهادها بود.
  • عناصر جبهه غربگرا طی روزهای اخیر بارها و بارها انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ را با انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴ مقایسه و شبیه سازی نموده و ادعاهای گذشته خود درباره مهندسی شدن انتخابات را مطرح کرده اند.
  • حسن روحانی در التهاب افکنی های اخیرش مدعی دخالت برخی نهادها در انتخابات ریاست جمهوری به نفع کاندیداهای جبهه انقلاب شده است.
  • پیش از آن که حسن روحانی به هنجار شکنی و ساختار شکنی مشغول شود، بسیاری از جریان های معاند و غیر همسو با انقلاب اسلامی از او حمایت کرده بودند. حتی کمونیست های فراری حزب توده هم از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ حمایت کرده اند. بنابراین آرایی که حسن روحانی می تواند با ساختارشکنی و التهاب افکنی به دست آورد، قبلاً به سبد رأی او ریخته شده بود. از جریان های معاند کسی قرار نیست انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ را تحریم نماید (به استثنای سلطنت طلبان و نفاق که هرگز نمی توانند حمایت علنی داشته باشند). فراموش نکنیم که اندیشکده های امریکایی دستور به کنارگذاشتن تحریم و مشارکت فعال در انتخابات داده اند. بنابراین علت و نتیجه ساختارشکنی های حسن روحانی را نباید به روزهای تبلیغات محدود کرد.
  • جریان غربگرا به شدت مشغول نظر سازی و ارائه آن به جای نظر سنجی های معتبر است تا حسن روحانی را برنده قطعی انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ جلوه دهد.
  • همزمان با هشدارهای رهبرمعظم انقلاب اسلامی درباره اقدامات احتمالی ضد امنیتی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶، دولتی ها و عناصر غربگرایان مدعی کشف توطئه مخالفان دولت برای فتنه گری می شوند (این ادعاها دقیقاً در همان ساعتی که رهبر معظم انقلاب در دانشگاه امام حسین (ع) سخنرانی فرمودند، مطرح شد). بلافاصله بعد از این ادعا، رسانه های غربگرا، زنجیره ای از خبرهای دروغ را با ادعای حمله به ستادهای تبلیغاتی حسن روحانی منتشر نمودند.
  • رقیب هراسی در افراطی ترین شکل ممکن خود در دستور کار حسن روحانی و جبهه غربگرا است. به نحوی که بدنه و سلبریتی ها با راهبرد «النصر بالرعب» تمام قد وارد میدان شده و همراه با حسن روحانی جامعه را از کاندیداهای جبهه انقلاب می ترسانند.
  • غربگرایان هیچگاه شکست در انتخابات را نپذیرفته اند، آنان تنها سلامتی انتخاباتی را به رسمیت می شناسند که در آن پیروز شوند.

با توجه به گزاره های فوق در پاسخ به پرسش اصلی تحلیل، به نظر می رسد باید منتظر نپذیرفتن شکست در انتخابات از سوی حسن روحانی و حامیانش باشیم. اگر حسن روحانی حتی شکست را بپذیرد و نخواهد مانند سران فتنه، حیات سیاسی، آبرو و سابقه خود را قمار کند، چنان فضایی را توسط همکاران داخلی و خارجی خود آماده کرده است که هر دولت انقلابی که سرکار بیایید با عدم مشروعیت و مقبولیت ناشی از عملیات روانی غربگرایان در بخشی از جامعه مواجه خواهد شد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *