انحرافی-غربگرا؛ زوایایی از همزیستی عقیدتی-تاکتیکی

نام نویسنده: ابوالفضل صفری

بعد از اعلام کاندیداتوری یکی از سران حلقه انحرافی برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده بررسی رسانه های داخلی و خارجی (با محوریت ضد انقلاب مرتبط با برخی جریان های داخلی) نکات مهمی را آشکار کرد

بعد از اعلام کاندیداتوری یکی از سران حلقه انحرافی برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده بررسی رسانه های داخلی و خارجی (با محوریت ضد انقلاب مرتبط با برخی جریان های داخلی) نکات مهمی را آشکار کرد:

  1. آغاز هجمه به شورای نگهبان: تأکید بر غیرقانونی بودن رد صلاحیت این فرد در هر شرایطی (مشترک بین حلقه انحراف و غربگرایان)
  2. استقبال جبهه غربگرایان از این اعلام کاندیداتوری با عنوان احمدی نژاد دوم
  3. نظر سازی و تحریک افکار عمومی: گره های مشترک بین حلقه انحراف و #جریان_غربگرا با انتشار نظرسنجی های دروغ، مدعی پیشتازی این فرد در افکارعمومی شدند( این گره ها پیشتر نیز با انتشار نظرسنجی های دروغ مدعی استقبال افکارعمومی از برخی چهره های انقلابی شده بودند)
  4. ایجاد شکاف در بدنه فعال طرفداران رئیس جمهور سابق: انتشار نامه رییس جمهور سابق مبنی بر عدم ورود به انتخابات به هر شکلی و سپس اعلام این کاندیداتوری سبب تردیدهای بسیاری در بدنه فعال آنها شده است

در ماه های اخیر اشتراک منافع حلقه انحرافی و جبهه غربگرایان سبب شده است تا تاکتیک پاس-آبشار بین آنها بوجود بیاید. به این جملات دقت کنید:” حضور این افراد را باید به فال نیک گرفت و به سود روحانی دانست. چرا که بخش قابل توجهی از رأی مردم سلبی است، به این معنی که گاه رأی نمی دهند تا فردی انتخاب شود، رأی می دهند تا کسی یا کسانی انتخاب نشوند.” این جملات را باید اساس رابطه حلقه انحرافی و غربگرایان دانست.

حاشیه سازی حلقه انحرافی بنام اصولگرایی، رپورتاژهای به ظاهر منتقدانه ولی در اصل تبلیغاتی غربگرایان برای حلقه انحراف، اشتراک منافع در پیروزی مجدد حسن روحانی در انتخابات آینده و در نهایت ایجاد گره های مشترک بین این دو جریان غیر انقلابی را می توان پایه ای برای تحلیل دقیق معادلات سیاسی روز قرار داد.

پ.ن: حذف هر کدام از این دو ضلع جبهه غیر انقلابی به معنای حذف دیگری است، بنابراین رابطه همزیستی پنهان بین آنها برقرار است. ولی با این روند به نظر می رسد باید به زودی شاهد اقدامات آشکار آنها در حمایت از یکدیگر باشیم. ان شا الله در روزهای آینده زوایای این همزیستی عقیدتی- تاکتیکی را بیشتر توضیح خواهیم داد.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *