اردیبهشت داغ با «تک رسانه ای» آغاز شد

نام نویسنده: ابوالفضل صفری

با انتشار نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، غربگرایان عملیات روانی سنگینی را آغاز کردند.

با انتشار نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، غربگرایان عملیات روانی سنگینی را آغاز کردند. این عملیات روانی با اهداف و کارکردهای ذیل انجام شد:

  • تحریک هواداران یکی از کاندیداهای احراز صلاحیت نشده: شایعه سازی با دروغ های اعلام فراخوان تجمع، حضور گسترده نیروهای ضد شورش، محاصره کردن محل سکونت یکی از کاندیداها، دستگیری وی، ممنوع التصویر شدن و … در این شایعات از تصاویر و فیلم های غیر مرتبط به صورت گسترده استفاده شد. برجسته سازی برخی مطالب برخاسته از هیجان و احساسات و تعمیم آن به کل حامیان کاندیدای فوق به صورت مستمر مورد استفاده قرار گرفت. همچنین برخی از صفحات و کانال های مجازی جعلی مدعی حمایت از کاندیدای احراز صلاحیت نشده، با تولید مطالب جهت دار در این رویکرد نقش آفرینی کردند.
  • خدشه وارد کردن در اعتبار انتخابات: در این رویکرد نظارت شورای نگهبان قانون اساسی مخل انتخابات آزاد جلوه داده شد. این رویکرد در بامداد اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ به صورت خاص برای بی اعتبارسازی و اعتماد زدایی از نظام برای علاقمندان یکی از کاندیداهای احراز صلاحیت نشده فعال شد. برخی حامیان لیبرال و غربگرای کاندیدای فوق در این رویکرد فعال بودند.
  • اعتبار زایی برای جریان فتنه: مغلطه مهم ترین ابزار فعالان فتنه برای سوء استفاده از عدم احراز صلاحیت یکی از کاندیداها بود. در این رویکرد تلاش شد برای جریان فتنه اعتبار کسب شده و به صورت همزمان نیروهای انقلابی را دچار یاس و عصبانیت نماید.
  • فضا سازی برای انحراف افکارعمومی: یکی از کارکرد عملیات روانی صورت گرفته؛ مشغول سازی افکار عمومی با هیچ (بحران ادعایی بعد از اعلام نتایج تأیید صلاحیت ها) برای فرار دولت از حاشیه های انتخاباتی این روزهایش (فرار از مناظره های زنده، تعطیلی جلسات کابینه، افتتاح های نمایشی و ..) بود.
  • مانور شبکه عملیات روانی غربگراها: فعالان وابسته به آموزشکده توانا، برخی کانال های داخلی غربگرایان در تلگرام، فعالان مجازی وابسته به نفاق و روزنامه نگاران غربگرای داخلی عهده دار اجرای این عملیات روانی بودند. شایعات همزمان توسط کانال های تلگرامی غربگرای داخلی (چندی پیش ادمین های برخی از این کانال ها بازداشت شده بودند) و فعالان ضد انقلاب در فضای مجازی تولید و توزیع شد. عملیات روانی آغاز شده از اواخر روز ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۶ به وضوح نشان دهنده هماهنگی شبکه همکار داخل غرب با عناصر معاند بیرونی برای اثرگذاری بر رأی مردم و به حاشیه بردن انتخابات است.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *