آیا پروژه شوک بزرگ در پیش است؟!

نام نویسنده: حمیدرضا شاه نظری

شیب ملایم کاهش اقبال به آقای روحانی که پس از بی اثر بودن برجام در رفع تحریم ها آغاز شده بود، این روزها شتاب بیشتری گرفته و در صورت تداوم این روند، آقای روحانی با شکست سنگینی مواجه خواهد شد.

شیب ملایم کاهش اقبال به آقای روحانی که پس از بی اثر بودن برجام در رفع تحریم ها آغاز شده بود، این روزها شتاب بیشتری گرفته و در صورت تداوم این روند، آقای روحانی با شکست سنگینی مواجه خواهد شد. بر اساس آخرین نظرسنجی های ملی انجام شده بعد از مناظره دوم، آرای آقای روحانی با کاهش شدید مواجه شده و آرای رقبای وی افزایش چشمگیری داشته است. ادامه این روند حتی ممکن است، رئیس جمهور مستقر را در همان مرحله اول با شکست مواجه کند. روندهای موجود نشان می دهد به سختی می توان امیدوار بود که با روش های متعارف تبلیغی بتوان افکار عمومی رویگردان شده را مجدداً به سمت آقای روحانی جهت دهی کرد. بررسی انتخابات ها در کشورهای مختلف نیز نشان می دهد که در این گونه موارد تنها یک شوک بزرگ، توان مدیریت افکار عمومی و تغییر شرایط را خواهد داشت! شوک بزرگ توسط ذینفعان اصلی تغییر شرایط طراحی و اجرا می شود و می توان موارد متعدد رخ داده در کشورها را در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی مورد توجه قرار داد. سؤال مهمی که وجود دارد این است که ذینفعان تغییر روند اشاره شده چه کسانی هستند و آیا شوک بزرگ را در دستور کار قرار خواهند داد؟

آیا باید نقل قول چندی پیش نشریه نیوزویک از وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که گفت: «متعجب نخواهم شد اگر حسن روحانى در یک ماه آینده در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری ترور شود!» را جدی گرفت؟ و نسبت این سخنان با اظهارات اخیر آقای کرباسچی چیست که در پاسخ به حضور آقای جهانگیری گفت: «کسی نمی‌تواند ادعا کند که این رفت و آمدها بیهوده بوده است. کسی نمی‌داند شاید خدایی نکرده برای کسی یک اتفاقی افتاد. فقط خدا می‌داند!»

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *