آیا فتنه جدیدی در راه است؟

نام نویسنده: حمیدرضا شاه نظری

کمی بیش از یک ماه دیگر به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران باقی مانده است. در این شرایط، ذهن کنش گران و فعالان سیاسی، بیشتر معطوف به چگونگی آرایش سیاسی و قابلیت های کاندیداها برای شکست رقبا و مباحثی از این دست است.

کمی بیش از یک ماه دیگر به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران باقی مانده است. در این شرایط، ذهن کنش گران و فعالان سیاسی، بیشتر معطوف به چگونگی آرایش سیاسی و قابلیت های کاندیداها برای شکست رقبا و مباحثی از این دست است. ولی رصد و تفرس در رویدادها و روندهای یک سال اخیر، برخی علائم هشدار دهنده را نشان می دهد که لازم است نسبت به آنها هوشیار بود:

  • افزایش محسوس اعتراضات صنفی و کارگری و تلاش برای جهت دهی به آنان توسط منافقین و ضدانقلاب
  • افزایش بودجه سازمان منافقین توسط عربستان و افزایش قابل توجه تحرک رسانه ای این گروهک
  • انتشار ویدئوها و نشریات جدید با موضوع تهدید ایران توسط گروه های تکفیری همچون داعش
  • افزایش تلاش رسانه های فتنه گر و ضد انقلاب برای مشروعیت زدایی از انقلاب و ولایت فقیه
  • بالا رفتن بسامد استفاده از کلید واژه هایی چون انتخابات آزاد، سلطنت مطلقه و … توسط برخی جریانات
  • افزایش تلاش ها برای موج سازی انگاره ضد مستضعفین بودن نظام، توسط برخی جریانات
  • تشدید سیاه نمایی ها و نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب و ناامیدسازی مردم از بهبود وضعیت
  • افزایش هجمه ها به رهبری توسط جریانات ضد انقلاب و برخی جریانات به ظاهر انقلابی
  • فضاسازی رسانه ای برخی فتنه گران با هدایت سرویس های اطلاعاتی منطقه همچون ترکیه
  • افزایش تحرکات و دوره گردی کسانی چون نخست وزیر انگلیس خبیث در منطقه

دمکرات ها مأموریت داشتند تا از طریق مذاکره به نرمال سازی ایران بپردازند. متوقف سازی و معکوس سازی برنامه هسته ای ایران گام نخست این نرمال سازی بود که می بایست به موضوعاتی چون کنار رفتن ایران از مسائل منطقه بیانجامد. ولی هوشمندی امام خامنه ای، نه تنها مانع رخداد برجام منطقه ای شد، بلکه شرایط منطقه را به نفع ایران و محور مقاومت تغییر داد. در شرایط فعلی رژیم صهیونیستی و عربستان، بازنده بزرگ تحولات منطقه هستند و از وضعیت پیش آمده شدیداً احساس خطر کرده اند. از طرفی هژمونی آمریکا در منطقه رو به افول بوده و این موضوع برای آمریکایی ها به خصوص جناح حاکم، انگیزه بالایی برای مقابله با بازیگران مؤثر مقابل همچون ایران و روسیه را داده است.

وضعیت غرب گرایان در ایران رو زوال و دولت مستعجل آنان رو به پایان است. در شرایط کنونی، شکست غرب گرایان در ایران، بزرگترین مصیبتی است که آمریکایی ها و متحدانش می توانند به آن دچار شوند. از این رو تصور اینکه به راحتی به آن تن دهند، مقداری ساده اندیشانه است. آمریکایی ها دو راه برای مقابله با این آینده مصیبت بار دارند. یا باید به دوستان خود برای پیروزی در انتخابات، کمک برسانند که طی چند وقت اخیر در این باره آن طور که باید عمل نکرده اند. یا اینکه پاسخ موفقیت های ایران در منطقه(پیرامون) را در مرکز(ایران) بدهند و ایران را وادار به عقب نشینی از منطقه نمایند.

اصلاً دور از ذهن نیست نظام سلطه در تدارک فتنه دیگری باشد، به خصوص که برخی پیشران های آن، مدتی است فعال شده اند. نقل قول اخیر نشریه «نیوزویک» از وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که: «متعجب نخواهم شد اگر حسن روحانى در یک ماه آینده در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری ترور شود!» را می توان در این چارچوب متصور بود! آیا این اظهارات، رمز آغاز عملیات جدید در ایران برای یک «اردیبهشت داغ» است؟!

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *